Časté otázky (FAQ)

Čo sa deje pri výpadku elektrického prúdu?

Vodostop v základnej verzii nie je vybavený záložným zdrojom energie, takže po dobu výpadku nebude plniť svoju ochrannú funkciu. Ak máte Vodostop so štandardne dodávaným ventilom, ktorý je bez napätia otvorený (tzv. NO ventil), voda Vám potečie bez prerušenia. Ak naopak vlastníte ventil, ktorý je bez napätia zatvorený (NC ventil), prívod vody bude po dobu výpadku prúdu uzavretý.


Koľko Vodostop stojí?

Cenu Vodostop ovplyvňuje niekoľko faktorov, z ktorých najdôležitejšími sú veľkosť prívodného vodovodného potrubia a počet prívodov (iba studená alebo teplá a studená voda). Pre zistenie ceny pre Vašu konkrétnu inštaláciu a Vaše špecifické požiadavky nás prosím kontaktujte telefonicky, emailom alebo pomocou formulára. Pri odbere viac kusov ponúkame množstevné zľavy.


Potrebuje Vodostop nejakú údržbu?

Po prvotnom nastavení limitov sa už nie je potrebné o zariadenie Vodostop nijako špeciálne starať. Ako všetky zariadenia, u ktorých má byť zaistená spoľahlivá prevádzka (požiarne sirény, hasiace prístroje, kotle a pod.), však odporúčame Vodostop pravidelne, minimálne raz mesačne, testovať a overiť tak jeho spoľahlivú funkciu. Najjednoduchším spôsobom je nastaviť limit F2 na hodnotu 1 a pustiť niekoľko kohútov, aby bolo dosiahnuté prietoku cez 1,5 litra za 10 sekúnd. Vodostop potom počas štvrť minúty začne signalizovať haváriu a uzavrie prívodný ventil. Po nejakú dobu ešte môže vytekať voda obsiahnutá vo vodovodných rozvodoch, bude sa tak ale diať s nízkym tlakom a vytekanie vody nakoniec úplne ustane.


Musí byť riadiaca jednotka v blízkosti ventilu a vodomeru?

Nie, riadiaca jednotka môže byť od vodomeru a ventilu vzdialená aj niekoľko desiatok metrov, pretože obsahuje ochranu proti rušeniu. Riadiacu jednotku tak môžete mať umiestnenú napríklad vedľa elektrických poistiek, zatiaľ čo ventil a vodomer budú vo vodomernej šachte alebo v pivnici.


Objednal som si Vodostop, ale v balení chýba šrúbenie, redukcia, guľové ventily, káble ...

Súčasťou balenia zariadenia Vodostop sú: vodomer s impulzným výstupom, ventil a riadiaca jednotka v rozvádzačovej skrini s ističom. Káble a inštalatérsky materiál Vám podľa Vašich potrieb a konkrétnej situácie dodá Váš elektrikár či inštalatér.


Chcel by som Vodostop predávať / montovať, čo mám urobiť?

Ozvite sa nám, radi sa s Vami dohodneme na podmienkach spolupráce.


Rád by som Vodostop používal, ale mám špecifickú požiadavku ...

Vodostop je zariadenie veľmi variabilné. Samozrejme nemôžeme zaručiť, že bude vhodný pre všetky prostredia a typy nasadenie. Ak sa nám ale ozvete, radi Vašu situáciu posúdime a pokúsime sa pre Vás vymyslieť vhodné riešenie.


Kde Vodostop kúpim

Kontakt

Logo Vodostop
Vodostop predáva:
Firemné údaje:
  • IČO: 47051141
  • DIČ: 2023727882
  • IBAN: SK8609000000005040451941
Ďalšie informácie
Kto mi Vodostop nainštaluje?