Náš príbeh - český vynález, český výrobca

Vodostop je pôvodný český výrobok, bol vyvinutý firmou B plus TV a.s., ktorá je plne v českom vlastníctve a ktorá pre Vodostop vyrába elektronické riadiace jednotky. Vodostop je chránený úžitkovými vzormi, priemyselným vzorom a ochrannou známkou.

Dve udalosti, ktoré odštartovali vznik Vodostopu

Bizarnosťou behu života som sa stal majiteľom záhradného domčeka, ktorý bol predchádzajúcim majiteľom celoročne obývaný. Nenapadlo ma, že so zmenou prevádzkového režimu domčeka a v súvislosti s ročnou dobou bude nutné zásadne prepracovať pravidlá jeho využívania.

Už v prvom období zima/jar nastala situácia, že zamrznutý prívod vody na WC po jarnom oteplení povolil a voda tiekla a tiekla. Keď som do záhradného domčeka na jar vstúpil, cítil som sa ako princ z rozprávky o Šípkovej Ruženke; len biele ruže tu nahradila čierna pleseň. Vypustenie cca 270 kubických metrov vody (270 000 litrov) do kanála, ktoré žiadna poisťovňa ako škodu neuzná, nakoniec predstavovalo iba menšiu časť z objemu financií potrebných na úhradu opravy domčeka. Ako to v živote býva, vlastná indolencia a slepá viera v štatistiku vzápätí potlačila pôvodné akútne nutkanie a zámer niečo pre vec aktívne urobiť. Bohužiaľ až druhá epizóda v rámci jediného kalendárneho roka bola oným impulzom na začatie vývoja zariadení pre ochranu domov pred vyto­pením pitnou vodou. Vtedy mi prasknutý elektrokotol v rodinnom dome totálne vytopil pivnicu a nižšie položenú vínnu pivnicu. Práve tieto dva reálne príbehy sú príčinou vzniku Vodostopu. Nebyť týchto dvoch časovo zreťazených udalostí, zrejme by sa v budúcnosti ďalšie stovky a tisíce konkrétnych ľudí zaoberali podobnými úvahami, ktoré mi po príchode do pivnice prebiehali mysľou. "Čo teraz, čo potom". Dnes už našťastie riešenie existuje. Pomenoval som ho "Vodostop".

Oldřich Burger
spoluautor patentu


Vaše príbehy podobného druhu, ale aj situácie, kedy vám váš Vodostop ušetril peniaze, radi uverejníme na týchto stránkach.

Kontakt

Logo Vodostop
Vodostop predáva:
Firemné údaje:
  • IČO: 47051141
  • DIČ: 2023727882
  • IBAN: SK8609000000005040451941
Ďalšie informácie
Kto mi Vodostop nainštaluje?